Často kladené otázky

Kdo bude děti trénovat?

Vedoucím trenérem mládeže v klubu je pan Vladimír Muras ml., bývalý hokejista s hráčskými zkušenostmi z II. ligy. Je držitelem trenérské licence B. Dalším zkušeným trenérem je pan Jiří Mlika z Kolína, který má dlouholeté zkušenosti nejen jako trenér mládeže a vychoval pěknou řádku hokejistů. Trénoval krajskou ligu juniorů v Kutné Hoře, I. ligu juniorů v Kolíně, působil taktéž jako asistent trenéra a trenér týmu dospělých v Kutné Hoře. Je držitelem trenérské licence B. Trénování není jenom na nich. Dětem k dispozici je dalších 9 trenérů, z toho 5 hráčů A týmu, kteří jsou držitelé trenérské licence B a „C“ + mládež.

 

Kdo se může přihlásit?

Tak hlavně, hrát může každý. Holky i kluci. Ideální věk pro začínajícího hokejistu nebo hokejistku je kolem pátého až osmého roku. Proto také počítáme s tím, že oslovíme i předškoláky v mateřských školách.

 

Co všechno budeme potřebovat?

Hlavně chuť hrát hokej. A k tomu je potřeba vybavení. K plnohodnotnému sportování je potřebná hokejová výstroj. Pro začátek vypomůže klub.

 • Brusle
 • Chrániče kolen a loktů
 • Suspenzor
 • Chrániče ramen
 • Hokejová přilba
 • Hokejka
 • Hokejové rukavice
 • Hokejové kalhoty
 • Dres

Co si musím koupit a kolik mě to bude stát?

 • Brusle (nutné vlastní brusle pro zdravý vývoj) – od 1200 Kč
 • Rybano (z hygienických důvodů, lze nahradit vhodným spodním prádlem) – cca 200 Kč
 • Helma od 1000 Kč
 • Hokejka od 300 Kč
 • Láhev na pití cca 100 Kč

Dále bude potřeba uhradit roční členské příspěvky..

K bruslím – velice důležité je, aby brusle byly kvalitní a pevné. Pro začínající bruslaře je nutná tzv. stranová pevnost brusle v kotníku. Nekupujte levné plastové brusle v hypermarketu. Na nich se snad ani naučit bruslit nedá. Pokud potřebujete poradit, přijďte na naše tréninky a tam vše vyřešíme.

 

Dostanu něco?

Ano. Pro začínající hokejisty a hokejistky máme připraveny k zapůjčení tzv. hokejové sety - kompletní hokejová výstroj (kromě bruslí, hokejky a přilby - viz výše). Později se dá řešit pořízení výstroje buď odkupem od starších dětí, nebo nákupem nové.

 

Co všechno se budou děti učit?

Samotné tréninky a jejich obsah je přizpůsoben věku a dovednostem dětí. Důraz je položen především na naučení a zdokonalení bruslení, taktéž na základy samotné hry a týmové spolupráce. Cílem prvotních tréninků je naučit děti na bruslích správně stát a následně je naučit skluzy, obraty, přešlapovat, zatáčet a brzdit. A v dalším tréninkovém procesu se tyto dovednosti budou rozvíjet a zdokonalovat. Po zvládnutí alespoň základních dovedností se děti účastní dětských turnajů na zmenšeném hřišti. Postupem času se děti propracují až ke hře na standardním kluzišti.

 

Jak často se bude trénovat a jak dlouho trénink trvá?

Četnost a délku tréninku určí hlavní trenér mládeže. Obvykle trvá trénink 60 minut a trénuje se 2-3x týdně. Obecně platí, že s postupem o každou starší věkovou kategorii se tréninková zátěž zvyšuje. Pro příklad:
2.-3.třída trénink 1 hodinu, 2-3x týdně, cca 24 zápasů za sezonu
4.-5. třída trénink 75 minut, 4x týdně, cca 24 zápasů za sezonu
6.-7. třída trénink 75 minut, 4x týdně, cca 36 zápasů za sezonu + přátelská utkání
8.-9. třída trénink 75 minut, 4-5x týdně, cca 36 zápasů + přátelská utkání
Dorost - trénink 90 minut na ledě, 5x týdně, cca 36 zápasů + přátelská utkání.
Tréninky probíhají i po skončení sezony, tzv. letní příprava. Náplní pro nejmenší děti jsou hlavně sportovní hry, u starších se zaměřuje na rozvoj fyzické kondice.


Je nutný doprovod rodičů?

Rodiče jsou prvními a nejvěrnějšími fanoušky svých dětí, fandí jim, chválí je a podporují. Proto je v začátcích vhodné své děti na tréninky doprovázet. Ale i to má svá pravidla. Je si potřeba uvědomit, že hokejem učíme děti mimo jiné i samostatnosti, tak je nebudeme „vodit za ručičku“ úplně všude. Do kabiny před tréninkem (i z kapacitních důvodů – kabiny nejsou nafukovací) má vstup pouze 1 rodič a to hlavně proto, aby pomohl při zavazování bruslí a u těch nejmenších i s oblékáním. Po skončení tréninku už děti pomoc při svlékání nepotřebují – zvládnou to určitě sami, rodiče jsou na řadě pro případ úklidu výzbroje a výstroje malých hokejistů. Je důležité si pamatovat, že na led těsně před tréninkem nastupují děti jedině v přítomnosti trenéra a na jeho pokyn. V případě pozdního příchodu musí rodiče hráče předat přímo trenérovi. A opravdu důležité upozornění - v průběhu tréninku nebo zápasu musí být rodiče na tribuně. Nikoliv na střídačce. Respektujte to prosím. Rodiče při tréninku a zápase hráčům neradí a nekritizují je. Pokyny udílí pouze trenér! Ve škole taktéž neradíte svým dětem a respektujete postavení učitele. Pro začátek pár doporučení:
- dbejte na správnou životosprávu svých dětí (dostatečný spánek a vhodná strava jak před zápasem, tak i před tréninkem, tj. jídla vhodná pro doplnění energie - ovoce, müsli tyčinky, čokoláda, celozrnné pečivo, šunka, atd. Zcela nevhodná jsou smažená a tučná jídla, omáčky, zákusky, dorty, bramborové lupínky, křupky, popcorn)
- dbejte na pitný režim Vašich ratolestí - při tréninku či utkání je vhodné pít neperlivé lehce slazené nápoje, například voda, ledový čaj, ředěné ovocné šťávy a podobně. Nedávejte dětem nápoje, které obsahují kofein
- netrestejte děti zákazem tréninků či zápasů (lepší je upřít počítač nebo televizi)

 

Jak bude probíhat sezona?

Naše první sezona je a bude poznamenána absencí ledové plochy od začátku. Ale to nás neodradí, právě naopak. S tréninkem začneme neprodleně po otevření zimního stadionu a v novém roce zorganizujeme zápasy pro nejmenší. O všem budete včas informováni. Další sezony budou probíhat již standardně, tj. zahájíme letní přípravou a pak hurá na led.


Jak bude zajištěna doprava?

Naší snahou je zajistit veškerou dopravu na zápasy a turnaje v režii klubu (autobusy).

 

Chci Vám pomoci, co můžu udělat?

Po dokončení zimního stadionu, přiveďte své děti (vnoučata) ve věku od 5 do 8 let učit se hrát hokej. Taktéž můžete přispět na sportovní činnost klubu jakoukoliv finanční částkou, nebo zakoupením reklamní plochy na našem novém zimním stadionu. Bližší informace na vyžádání.

Nahoru